fbpx
Політика

Віктор Балога не вірить, що з прийняттям антикорупційних законів стартує реальна боротьба з корупцією

Як повідомив Віктор Балога, він голосував за антикорупційні законопроекти в першому читанні, і буде голосувати за них у другому читанні. У той же час, він не впевнений в тому, що після прийняття даних законопроектів в країні почнеться реальна боротьба з корупцією.

«Чому? В Україні багато років діє Кримінальний кодекс, який дозволяє притягнути до відповідальності кожного нечесного і непорядного чиновника. Але реальної боротьби з корупцією не було», – сказав він.

 За його словами, боротьби немає і зараз, тому діє закон вулиці і грубої сили.

Читайте також:  Розвідник рпц Антоній Севрюк приїхав до Папи Франциска захищати УПЦ

 Також, коментуючи закон про люстрацію, Віктор Балога сказав, що той передбачає люстрацію за формальними ознаками.

 «Цей закон створює запобіжники від колишніх комуністів, агентів КДБ і друзів Януковича. Але, цей закон не гарантує, що у владу прийдуть чесні люди», – сказав нардеп.

 Як вважає Віктор Балога, парламент нового скликання має розширити цей закон в частині проходження перевірки на поліграфі кожного претендента на посаду першої категорії державної служби.

 «Особисто я до такого кроку готовий. Можу пройти детектор брехні хоч завтра з будь-яким міністром, прокурором, суддею. Мені нема чого приховувати. Для мене робота на державній службі завжди була джерелом додаткових витрат. Але ніколи – джерелом прибутку, навіть у дрібницях. Як міністр, я не користувався службовим автопарком. Як депутат – не користуюся пільгами і безкоштовними перельотами по Україні», – сказав Віктор Балога.

Читайте також:  В ЄС засудили візит Орбана на рф

 Він переконаний, що якщо запропонувати пройти поліграф діючим міністрам, то таку перевірку пройде максимум 1-2 людини.

Читайте також: