Політика

Євросоюз закликає Російську Федерацію вплинути на сепаратистів

Глави міністерств закордонних справ країн Європейського союзу закликають Російську Федерацію підтримати мирний план президента України Петра Порошенка і використати свій вплив на представників незаконних збройних формувань у східних регіонах України. Про це, як повідомляють українські ЗМІ, йдеться в комюніке за результатами засідання глав зовнішньополітичних відомств країн Європейського союзу.

У даному комюніке Європейський союз закликає російську владу вжити ефективних заходів для припинення потоку бойовиків, устаткування і зброї в Україну, а також використовувати свій вплив на сепаратистів, «щоб ті склали зброю і поклали край насильству».

Також у документі міститься заклик до Російської Федерації продовжити відведення російських військ від українського кордону, і скасувати мандат Ради Федерації на застосування військової сили.

Крім того, Євросоюз закликав Росію використати свій вплив «для звільнення міжнародних спостерігачів ОБСЄ та інших заручників, які знаходяться в руках у сепаратистів».

Відзначимо, сьогодні, 23 червня, міністри закордонних справ країн Європейського союзу також ухвалили рішення про готовність запровадження нових санкцій проти Російської Федерації, якщо Москвою не буде не підтриманий мирний план Петра Порошенка. 

Читайте також: