Політика

СБУ буде розслідувати посягання на територіальну цілісність України

СБУ відкрила кримінальне провадження з підготовки до посягання на територіальну цілісність України.

 Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження з підготовки до вчинення посягання на територіальну цілісність України. Як передає кореспондент, про це сьогодні під час брифінгу повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Максим Ленко.

Виробництво відкрито за заявою народного депутата від "Батьківщини" Івана Стойка, зазначив він. "За зверненням одного з народних депутатів – Стойка, за його заявою було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення злочину, передбаченого ст. 15 і 110 Кримінального кодексу України (підготовка до скоєння посягання на територіальну цілісність і недоторканність України)», – інформував Ленко.

"Через Генпрокуратуру було доручено розслідування цього злочину слідчому відділу управління СБУ в АР Крим", – додав він.

Як повідомляв УНІАН, Стойко звернувся до голови Служби безпеки України та генерального прокурора України з вимогою вжити негайних і жорстких заходів щодо недопущення розгортання сепаратизму в Автономній Республіці Крим. Підставою для такого звернення стали оприлюднені в ЗМІ заяви кримських депутатів від Партії регіонів про необхідність прийняття Верховною Радою Криму звернення до президента і парламенту Російської Федерації з проханням захистити статус автономії і права населення Криму.

«Політичну кризу в Україні намагаються використати для розпалювання сепаратистських настроїв і реалізації сценаріїв, які мають на меті втрату територіальної цілісності країни. Заяви кримських регіоналів і внесення до порядку денного Верховної Ради АР Крим питання про необхідність втручання Росії для захисту інтересів кримчан є тією ластівкою, за якою можуть послідувати вкрай негативні для України і всієї Європи події. Йдеться про підготовку сценарію прямого втручання Росії, в тому числі і військового в ситуацію в Україні», – заявляє Стойко.

Джерело: УНІАН

Читайте також: