fbpx
Економіка

Що буде з бюджетом України в цьому році?

 10 вересня о інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему: "Бюджетні плани і економічні реалії: як забезпечити надходження до держскарбниці, не зашкодивши економіці?".

 Учасниками даного круглого столу були: екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник, старший радник ПАТ "Альфа-Банк" Роман Шпек, завідувач сектору грошово-фінансової стратегії відділу економічної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован, екс -в.о. міністра фінансів України Ігор Уманський, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта, директор департаменту податкового та митного аудиту міністерства доходів і зборів України Сергій Крухмалев і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

 В рамках круглого столу було піднято питання про перегляд бюджету України, майбутнє країни, вихід України із становища та багато іншого.

Читайте також:  АРМА виставило на аукціон майже 500 гектарів землі на Закарпатті: серед них і гірськолижні ділянки

 Більшість учасників круглого столу висловили свою думку про те, що навіть якщо і варто переглядати бюджет на цей рік, то робити це треба вкрай обережно і акуратно, адже вже сформувалися контракти, договори і так далі. Саме тому треба робити все так, щоб не нашкодити цим економіці ще більше.

 Якщо говорити в цифрах, то за період січень-серпень до державного бюджету надійшло 217,6 мільярда гривень, що на 3 мільярди гривень менше (або на 1,4 %), ніж за аналогічний період минулого року.

 Багато зі спікерів згадали про надзвичайно хороший врожай даного року, але відразу підправили себе, що навіть цей прибуток не перекриє «дірок» у бюджеті. Деякі з виступаючих, наприклад Віктор Пинзеник, говорили про те, що вже в той час, коли розглядався бюджет на цей рік, було допущено безліч помилок, з яких можна було зробити висновок про те, що бюджет буде прийнятий саме таким чином. Згідно з підрахунками Віктора Пинзеника, недостача по загальному фонду в бюджеті до кінця року може досягти 35-40 мільярдів гривень, а дефіцит перевищити 100 мільярдів. «Я не хочу, щоб в Україні йшло змагання "Хто зробить ще більшу дірку у бюджеті"», – сказав під час круглого столу Віктор Пинзеник.

Читайте також: