fbpx
Економіка

ЄІБ і Україна підписали угоду про фінансування модернізації магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород

  Україна і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали угоду про фінансування модернізації магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород на суму EUR150 млн.

 Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс- Україна", відповідну угоду між Україною та банком про реалізацію проекту "Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород" підписали прем’єр -міністр України Арсеній Яценюк і президент ЄІБ Вернер Хойер.

 Як повідомлялося, Кабінет міністрів України 22 жовтня своїм розпорядженням №1143-р погодив залучення до EUR150 млн у ЄІБ і до $ 200 млн у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) на модернізацію газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород". Згідно з документом, ці кошти держава готова видати операторові ГТС "Укртрансгазу" для реалізації проекту у вигляді субкредиту під 2 % річних від обраної та невиплаченої суми.

 ЄІБ в другій половині жовтня схвалив виділення кредиту EUR150 млн на реконструкцію українським оператором ГТС "Укртрансгаз" газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.

 Крім цього, про можливість виділення до $ 200 млн державної позики України на реконструкцію цього газопроводу повідомив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Його рада директорів планує розглянути цей проект 10 грудня того року.

 "Укртрансгаз", 100 % якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

 Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи 142, 5млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

  Джерело: Інтерфакс- Україна

Читайте також: