Політика

Під виглядом люстрації можуть прибирати політичних опонентів, – експерт

Деякі політики зможуть використовувати закон «Про люстрацію» як інструмент у боротьбі з конкурентами. Таку думку висловив Віталій Бала, керівник Агентства моделювання ситуацій, передають 9 жовтня 2014 року, українські ЗМІ.

«Закон буде діяти вибірково. Можливо, до парламентських виборів, з точки зору виборчої кампанії, треба затіяти і показати, що щось насправді робиться. Але питання в іншому, що закон не є панацеєю для бажання здійснення люстрації. Це можливо було зробити і без такого закону», – сказав політолог. Згідно з його словами, Україні одного такого закону недостатньо. Віталій Бала пропонує створити систему в даному законодавчому полі, яка буде здатна автоматично вирішувати проблеми з чиновниками.

Читайте також:  Імпічмент Президенту: у БПП зробили важливу заяву

«А так отримуємо ситуацію, коли бажання тим чи іншим способом зліпити собі більшість у Верховній Раді перевищує здоровий глузд», – додав політолог. В той же час, Костянтин Бондаренко, який є керівником Інституту української політики, допускає повну реалізацію закону «Про люстрацію». Згідно з його словами, під звільнення підпаде від одного до півтора мільйонів силовиків, чиновників і військовослужбовців.

«Найбільше від цього закону постраждають військовослужбовці, середня ланка чиновників і представники силових структур. Також постраждає глава держави, оскільки вибивається значна силова основа – вищий офіцерський склад. Президент буде вести справи з лейтенантами і максимум старшими лейтенантами, тільки вони зможуть залишатися на чолі Збройних сил», – зазначив Бондаренко.

Читайте також:  Ірина Луценко звинуватила Зеленського у некомпетентності

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, сьогодні, 9 жовтня 2014 року, президент України Петро Порошенко підписав закон про люстрацію.

До цього глава держави не виключав того, що в ухвалений закон «Про люстрацію» будуть внесені зміни в разі зауважень з боку Венеціанської комісії. «У мене є зауваження до закону про очищення влади, але я хочу, щоб ви знали: цей закон мною буде підписаний», – заявляв Петро Порошенко.

Читайте також:  Порошенко вимагає, щоб Володимир Зеленський прийшов на дебати 14 квітня

Відзначимо, 16 вересня цього року Верховна Рада України прийняла закон «Про люстрацію». За заявою глави уряду Арсенія Яценюка, під дію даного закону потрапляє вся вертикаль влади в Україні, в цілому – приблизно один мільйон осіб. Прем’єр – міністр доручив створити комісію з перевірки діючих членів Кабінету міністрів та заступників міністрів, а також всіх голів органів центральної виконавчої влади.

Читайте також:

Коментувати