Політика

В Європі знайшли зачіпки, згідно з якими можна відібрати у РФ Калінінградську область

В Європі оголосили про те, що існують юридичні зачіпки, згідно з якими можна відібрати у Російської Федерації Калінінградську область, яка була передана СРСР на тимчасове користування. Як повідомляє «Новий регіон», з такою заявою в ефірі литовського телеканалу виступив аналітик Центру дослідження Східної Європи Лаурінас Кащюнас.

Читайте також:  "Некомпетентно, непрофесійно і безвідповідально": Порошенко розкритикував заяву Зеленського

За його словами, відповідно до умов Потсдамського договору частина Східної Пруссії (Калінінградська область) передавалась Радянському Союзу тільки на термін 50 років. Цей термін закінчився ще в 1996 році. Якби була політична воля, то учасники конференції – Великобританія і США – могли б торкнутися цього питання.

Читайте також:  ВО "Батьківщина" повідомляє про чергову провокацію влади

Крім цього, аналітик упевнений, що розвиток подій саме за таким сценарієм є малоймовірним.

«Швидше, все вже про це забули, як забули і про Будапештський меморандум», – висловив свою точку зору литовський експерт.

Підтримав Кащюнаса і інший місцевий експерт – Томас Янелюнас.

«Політичної підстави на сьогоднішній день немає, так як жодна країна на цю область не претендує. Усередині цієї області також ознак сепаратизму не помічено, а Росія, швидше за все, і не дозволить, щоб вони там виявилися», – додав Янелюнас.

Читайте також:  Парламент має сформувати новий Уряд, - Юлія Тимошенко

 

Читайте також:

Коментувати