fbpx
Надзвичайні події та кримінальна хроніка

ГПУ звинуватило Богатирьову у розтраті бюджетних грошей

Генпрокуратура України відкрила кримінальну справу про розтрату Мінздравом, в тому числі й особисто колишнім головою МОЗ Раїсою Богатирьовою, більше 340 мільйонів гривень.

«Кримінальну справу відкрито за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу за фактом розтрати державних коштів посадовими особами Міністерства охорони здоров’я України», – сказано в повідомленні прес-службі ГПУ.

За словами представника наглядового відомства, йдеться про розтрату 63,5 мільйона гривень в період з 2011 по 2013 роки, коли здійснювалися закупівлі імунобіологічних препаратів, лікарських засобів, виробів медичного призначення та обладнання за істотно завищеними цінами, а також коштів у сумі 279 мільйонів гривень, які були використані в першій половині 2013 року на закупівлю інсулінів «Індар».

Крім того, співробітники ГПУ почали кримінальне провадження за фактом вчинення посадовими особами МОЗу кримінального правопорушення, яке передбачене ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

«У ході прокурорської перевірки встановлено, що зазначені посадові особи умисно, всупереч забороні Державної служби України лікарських засобів на реалізацію, зберігання та застосування імунобіологічних препаратів, безпідставно перерахували товариству бюджетні кошти на загальну суму 6,4 мільйона гривень», – повідомили в прокуратурі.

Читайте також: