fbpx
Ситуація на Південному Сході України

АТО втрачає сили, потрібно ввести воєнний або надзвичайний стан – В.Литвин

 АТО себе вичерпала, потрібно ввести військовий стан – В.Литвин

   На Сході України треба вводити або військовий стан, або надзвичайний стан, адже АТО втрачає силу. Про це в кулуарах парламенту журналістам сказав народний депутат України Володимир Литвин, повідомляє кореспондент УНН.

 "АТО себе вже вичерпала, вийшла за межі свого призначення. Оскільки шукали можливість знайти законну форму для тих дій, які зараз відбуваються на сході України. Тепер треба думати про інші режими, прорахувавши всі виклики, ризики, переваги та небезпеки. Тут є два варіанти – надзвичайний або військовий стани. Але я думаю, що це буде дуже складним рішенням для України, для її президента, уряду, Верховної Ради. Бо увалити рішення можна, але питання в тому, як його надалі реалізувати", – сказав Литвин.

 "Тож потрібно все ж таки провести діалог з людьми, щоб вони зрозуміли, що київська влада прагне миру та спокою, а не просто хоче нав’язати свою воля", – відмітив він.

 Литвин звертає увагу на те, що депутати готові проголосувати за подання президента на введення надзвичайного або військового стану на Донбасі тільки якщо воно буде підкріплено чітким планом подальших дій.

 "Як тільки буде рішення РНБО, на його основі буде видано указ президента і тоді Верховна Рада України протягом двох днів повинна буде зібратись і розглянути це питання. Якщо таке рішення буде обґрунтовано, якщо окрім цього документу буде ще цілий комплекс дій, то за таке рішення треба буде проголосувати. Але якщо просто так його ухвалити, то воно буде приречене на провал", – сказав Литвин.

 Джерело: УНН

Читайте також: