Політика

Яценюк східним керівникам: Перестаньте боятися терористів і візьміть владу в свої руки

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає неправдою те, що українська влада не чує Схід. Навпаки, уряд не просто чує, а хоче зробити все, щоб сепаратисти склали зброю, щоб зберегти єдину унітарну країну, провести реальні реформи на благо регіонів і людей. Але в цьому владі повинні допомогти і самі регіони. По-перше, всі повинні почути один одного – Київ – Донецьк, Донецьк – Луганськ, а Луганськ – Львів. По-друге, органи місцевої влади повинні перестати боятися терористів і навести порядок у своїх «будинках». Про це прем’єр заявив під час другого Всеукраїнського «круглого столу» національної єдності, який пройшов у Харкові.

«Давайте будемо чесними – це перше. І друге: у мене прохання, я вас прошу – ви йдете на поводу у терористів, тому що ви їх боїтеся, перестаньте їх боятися, змусьте їх скласти зброю, візьміть владу в руки, і ведіть політичний діалог», – підкреслив Арсеній Яценюк.  

Також прем’єр підкреслив, що позиція уряду залишається незмінною: владу в країні необхідно децентралізувати.

«Ми вже витратили роки, щоб передати повноваження від центральної влади на місця. Саме цей уряд незважаючи на те, що не всі політичні сили підтримують цю ідею, вийшов з чіткою позицією про ліквідацію обласних і районних державних адміністрацій на місцях і передачі виконавчим комітетам відповідних рад фінансово-економічних повноважень, які раніше акумулювалися в Києві або тих, які призначалися Києвом», – зазначив він.

При цьому Арсеній Яценюк упевнений, що центральна влада на місцях повинна мати державне представництво, яке отримає функцію загального нагляду за дотриманням законодавства на відповідній території.

Читайте також:

Коментувати