Політика

РФ не відповіла на запит України про цілі і місце проведення навчань поблизу українських кордонів

МЗС України: Росія не відповіла на запит про цілі проведення військових навчань поблизу українських кордонів.

  Росія не відповіла на запит України про цілі і місце проведення навчань Південного і Західного військових округів ЗС РФ, які в останні дні проводяться в безпосередній близькості від українських кордонів, дати їх завершення, а також кількості і типів залучених до них військових підрозділів.

Про це йдеться в заяві МЗС, переданій УНІАН.

Читайте також:  Американські конгресмени пропонують ввести нові санкції проти РФ через захоплення 24 українських моряків

«У відповіді Російської Федерації на запит України, спрямований згідно п.16 Віденського документа про заходи зміцнення довіри та безпеки (ВД), не міститься вичерпних роз’яснень про цілі і місце проведення навчань Південного і Західного військових округів ЗС РФ, які в останні дні проводяться в безпосередній близькості від кордонів України, дати їх завершення, а також кількості і типів залучених до них військових підрозділів. Більш того, російська сторона відмовилася організувати на добровільній основі, як це передбачено п.18 ВД, відвідування суміжних з Україною районів своєї території, в яких проводиться інтенсивна військова діяльність», – йдеться в документі.

Читайте також:  Андрій Парубій вимагає розглянути питання відставки Прем’єр-міністра

У МЗС зазначили, що враховуючи недостатність отриманої інформації, українська сторона запропонувала Російській Федерації провести 28 квітня ц.р. у Відні передбачені згаданим документом консультації для обговорення цього питання. «На консультації запрошені також і інші держави, які теж висловлювали свою стурбованість військовою діяльністю РФ поблизу українських кордонів», – додали в МЗС.

Читайте також:  Печерський суд дозволив Саакашвілі балотуватись в Раду

«У цьому зв’язку українська сторона висловлює сподівання на те, що Російська Федерація буде дотримуватися своїх зобов’язань відповідно до положень Віденського документа і надасть в ході цих консультацій відповідь по суті на висловлену Україною та низкою держав – членів ОБСЄ заклопотаністю з приводу посиленої військової діяльності частин і з’єднань Південного і Західного військових округів РФ», – підкреслюється в заяві.

Джерело: УНІАН

Читайте також:

Коментувати