Політика

Яценюк: Уряд України проти скасування мовного закону

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прокоментував гучний мовний закон. За словами глави уряду, українська влада не збирається скасовувати закон про основи мовної політики. Слова прем’єр-міністра України передає агентство «Інтерфакс- Україна».

«Закон "Колесніченка- Ківалова" ніхто скасовувати не буде», – заявив Арсеній Яценюк. Свої коментарі щодо «мовного питання» глава уряду висловив у п’ятницю, під час зустрічі з адміністративно-господарським активом Донецької області.

Читайте також:  Юлія Тимошенко прокоментувала публічну «перепалку» між президентом і очільником МЗС

Арсеній Яценюк пояснив, що в даний момент закон «Колесніченка- Ківалова» представляє інтереси російськомовного населення, що проживає на території України. За його словами, уряд України незмінний своєму курсу з мовного питання.

Варто відзначити, що зустріч глави уряду з адміністративно-господарським активом області проходить в одному з бізнес-центрів Донецька.

Раніше повідомлялося, що 11 квітня Яценюк відправиться в Донецьк і Дніпропетровськ. У Донецьку і Дніпропетровську Арсеній Яценюк проведе наради з керівниками обласних державних адміністрацій, керівниками силових структур, міськими головами, а також представниками промисловості. Мета візиту Яценюка – обговорення ситуації в областях і питання децентралізації влади.

Читайте також:  Парубій направив на підпис Зеленському закон про ТСК та імпічмент

Нагадаємо, що Верховна Рада 23 лютого 2014 року визнала таким, що «втратив силу» закон України «Про основи мовної політики», який був ухвалений 3 липня 2012 року. У даному законі передбачалася можливість «двомовності» у тих областях, де чисельність національних меншин не менше 10 %.

Скасування «мовного закону» викликало серйозне обурення громадськості в деяких регіонах України. Після цього виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов сказав, що не підпише постанову Верховної Ради, за якою скасовується мовний закон.

Читайте також:  Я розпускаю Верховну Раду, – Зеленський

Читайте також:

Коментувати