Політика

МЗС України: У найближчий тиждень можуть відбутися переговори між Україною, Росією, ЄС, США

 Переговори в чотирибічному форматі Україна-Росія-ЄС-США можуть відбутися в найближчий тиждень – МЗС.

  Переговори в чотирибічному форматі Україна-Росія-ЄС-США щодо ситуації в Україні можуть відбутися в найближчий тиждень.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав журналістам директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

"Питання щодо дати переговорів зараз узгоджується, зараз про якісь дати говорити не можемо, але   йдеться про найближчий час, найближчий тиждень", – сказав він.

Перебийніс зазначив, що Україна готова до переговорів з Росією, як у двосторонньому форматі, так і в чотирибічному.

"Ми готові і в двосторонньому форматі, звичайно, у форматі чотиристоронніх переговорів Україна – Росія – ЄС – США", – сказав він.

За словами Перебийноса, Україна дотримується позиції, що тільки діалог може допомогти розв’язати ситуацію, в якій сьогодні перебувають українсько-російські відносини.

Коментуючи інформацію про участь у цих переговорах представників Сходу та Півдня України, Перебийніс зазначив, що, в першу чергу, повинно йтися про переговори офіційних представників України, Росії, США та ЄС. Він нагадав, що український уряд висловлював готовність враховувати точку зору громадян України з усіх регіонів.

"Коли йдеться про переговори такого рівня, звичайно, в них повинні брати участь офіційні представники держав", – сказав Перебийніс.

Як повідомляв УНІАН, 7 квітня відбулася телефонна розмова Держсекретаря США Джона Керрі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Сьогодні, 8 квітня, офіційний представник Держдепартаменту США Джен Псакі заявила, що обговорюється питання про проведення прямих переговорів протягом найближчих 10 днів між Україною, Росією, США та ЄС для пошуку шляхів зняття напруженості. Зараз відбувається обговорення термінів і порядку денного цієї зустрічі.

Сьогодні Лавров повідомив, що Москва готова до переговорів у форматі РФ – США -ЄС- Україна.

Довідка УНІАН. Після окупації Криму російськими військовими нелегітимна влада АРК 16 березня провела незаконний референдум і заявила, що майже 97 % громадян, що взяли в ньому участь проголосували за приєднання Криму до Росії.

За матеріалами: УНІАН

Читайте також:

Коментувати