Економіка

Росія погрожує Україні відключити газ

Російський «Газпром» може припинити подачу газу в Україну, якщо остання не розплатиться з боргами. Про це повідомив журналістам голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер. Він нагадав, що 7 березня закінчується крайній термін оплати лютневих поставок газу в Україну. Але досі ніяких платежів в рахунок оплати боргу «Газпром» не отримав. Загалом Україна повинна немало-небагато 1,89 млрд доларів.

Читайте також:  "Нафтогаз" сплатив до держбюджету додатково 8,2 млрд грн дивідендів за 2018 рік

 «Фактично це означає, що Україна припинила платити за газ… Але ми не можемо поставляти газ безкоштовно. Або Україна гасить заборгованість і оплачує поточні поставки, або з’являється ризик повернутися в ситуацію початку 2009 р. Як складається стан справ інформуватимемо уряд Російської Федерації», – заявив Олексій Міллер.

Читайте також:  «Нафтогаз» зобов’язаний у липні знизити ціну на газ для населення ще на 650 гривень

 Відзначимо, що в 2009 році склалася схожа ситуація з розрахунками за російський газ. Тоді сторони не могли домовитися про ціни і постачання природного газу, а також розібратися з боргами. У підсумку, з 1 січня «Газпром» припинив подачу газу для України, через кілька днів він зменшив подачу для європейських споживачів, а з 7 січня повністю перекрив труби через територію України. 19 січня сторони підписали новий контракт і 20 січня постачання газу для України і транзит до Європи поновилися.

Читайте також:  Поки не почнемо стукати в усі двері, у країні нічого не побудується, – Володимир Зеленський

Читайте також:

Коментувати