Новини Євромайдана

Активіста, якого правоохоронці роздягнули на морозі, визнали жертвою катування

М. Гаврилюка, якого голого знімали на камеру правоохоронці, визнали жертвою катування.

 За дорученням голови Комісії з розслідування порушень прав людини керівники робочих груп Микола Сірий, Олег Березюк та Станіслав Батрин звернулися до Генерального прокурора України з заявою про злочин, в якій на підставі попереднього висновку Комісії констатували, що діяння відносно громадянина України Михайла Гаврилюка за нормами національного законодавства України та міжнародного кримінального права кваліфікуються як катування, тобто навмисне заподіяння сильного болю або фізичних чи психічних страждань по відношенню до людини, позбавленої свободи. Про це УНН повідомив керівник робочої групи з відновлення порушених прав Комісії Станіслав Батрин.

 Висновок по справі Михайла Гаврилюка підготував Микола Іванович Сірий, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.

 В заяві про злочин міститься висновок про те, що очевидним та безспірним є факт того, що офіційними особами правоохоронних органів по відношенню до Михайла Гаврилюка вчинено катування, тобто дії, які за міжнародним кримінальним правом вважаються злочином проти людяності.

 Зазначається, що в діях офіційних осіб правоохоронних органів з очевидністю має місце перевищення влади, що супроводжувалося насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями (ст.365 КК України).

 При чому, окремі офіційні особи правоохоронних органів, які у безпосередній близькості спостерігали за здійсненням катування і не вчинили жодних дій щодо його припинення, вчинили злочин у формі службової недбалості, що передбачено ст.367 КК України.

 Згідно вимог міжнародного кримінального права кримінальній відповідальності за катування підлягають не лише офіційні особи – безпосередні виконавці злочину, але також і ті офіційні особи із відома та мовчазної згоди яких вчинялося катування.

 Заявники вимагають від Генерального прокурора України: невідкладно встановити всіх офіційних осіб правоохоронних органів, які брали участь у публічному катуванні Михайла Гаврилюка; невідкладно оголосити даним особам підозру та спрямувати до суду у відповідності до вимог ст.184 КПК України клопотання про застосування до них передбачених законом запобіжних заходів.

 Нагадаємо, 23 січня міліція розпочала службове розслідування щодо відео, в якому правоохоронці фотографують та фотографуються з оголеним активістом. За повідомленням ЗМІ, правоохоронці затримали протестувальника на барикадах на вул. Грушевського, роздягли на морозі та почали з ним фотографуватись.

 Джерело: УНН

Читайте також:

Коментувати