Політика

Петро Симоненко озвучив пропозиції для вирішення ситуації в Україні

 Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко висловив співчуття близьким і рідним тих активістів, які стали жертвами зіткнень в центрі української столиці. Як він зазначив, відповідає за все це українська влада, яка довела країну та її народ «до ручки», а також лідери «так званої опозиції», неонацистких угруповань, бойовиків націоналістичних організацій та зарубіжних політиків, які закликають людей боротися до останнього.

Петро Симоненко від особи КПУ закликав владу і лідерів Майдану прибрати з вулиць столиці всіх бойовиків, припинити силові дії, забезпечити невтручання західних країн у внутрішні справи України і сісти за стіл переговорів.

Читайте також:  У Зеленського нарешті розповіли, що запланували на День Незалежності

«Всякі спроби створення паралельних неконституційних структур влади як  «Народна Рада», «тимчасовий президент» і тому подібних, тільки підсилять протистояння і створять реальну загрозу переростання конфлікту в громадянську війну. Одна частина населення буде підтримувати чинну владу, а інша – самопроголошену так званою опозицією, що неминуче призведе до остаточного розколу України» , – сказав Петро Симоненко.

У КПУ вважають, що потрібно зробити наступні заходи для того, щоб вирішити ситуацію в країні:

Читайте також:  Ім’я прем’єр-міністра залежить лише від однієї особи – президента, - Власенко

1. Оголосити Всеукраїнський референдум з питання визначення зовнішньоекономічного курсу інтеграції України.

2. Провести політичну реформу, ліквідувати інститут президента і встановити парламентську республіку, значно розширити права територіальних громад.

3. Прийняти нове виборче законодавство і повернути пропорційну систему виборів народних депутатів України.

4. З метою подолання управлінського хаосу і забезпечення жорсткого контролю над владою і політиками, заснувати незалежний громадянський орган – «Народний контроль», наділивши його широкими повноваженнями.

5. Провести судову реформу та запровадити інститут виборності суддів.

Як нагадав Петро Симоненко, КПУ спочатку попереджала, що заборона на проведення Всеукраїнського референдуму і відмова від демократичних механізмів вирішення суспільних протиріч можуть привести до катастрофи.

Читайте також:  Ляшко заявив про об'єднання з Кличком проти Зеленського

«Тому, поки не пізно, поки ще зберігається можливість мирного врегулювання політичної кризи, ми закликаємо засудити екстремізм, ми закликаємо людей зупинитися, не піддаватися на провокації і вимагати проведення конструктивних переговорів з участю президента, лідерів політичних сил і громадських організацій», – додав лідер Компартії.

Він підкреслив, що іншої можливості зупинити ескалацію насильства немає.

За матеріалами: golos.ua

Читайте також:

Коментувати