Політика

Томенко: Влада придумала, як позбавляти депутатської недоторканності

Влада збирається спростити процедуру зняття депутатської недоторканності. Все це робиться заради того, щоб спростити процес залучення народних депутатів до кримінальної відповідальності. Таку думку висловив народний депутат від фракції «Батьківщина» Микола Томенко, передає «Українська правда».

Як стверджує опозиціонер, депутати від фракції «Партії регіонів» прийняли рішення в невідкладному порядку розглянути відповідний законопроект. Про це опозиціонерам стало відомо від своїх джерел з адміністрації президента України.

«Наші люди з адміністрації президента повідомили, що в даний момент цей законопроект був зареєстрований», – заявив Томенко.

Після цього депутат дав свій прогноз щодо законопроекту про недоторканність. Він упевнений, що під час чергового засідання на розгляд Верховної Ради запропонують законопроект про внесення змін до регламенту. Саме таким чином і планується спростити процедуру зняття недоторканності, пояснив депутат.

«Таким чином, буде достатньо лише одного голосування, без комітету, щоб депутати не були недоторканними», – підкреслив він.

Нагадаємо, що зараз процедура позбавлення депутатської недоторканності передбачає наступні кроки: представлення генерального прокурора України до Верховної Ради та обговорення даного подання. Тільки після рішення профільного комітету Ради питання про позбавлення депутатської недоторканності може бути винесене на голосування.

Микола Томенко вважає, що в Україні стосовно депутатів-опозиціонерів де-факто не діє недоторканність. Зокрема, пояснив він, про це свідчили дії міліціонерів в ході мітингів у справі Тимошенко біля Печерського райсуду. Також Томенко нагадав про дії міліції стосовно депутатів і під час Євромайданів.

«Проте, очевидно, що влада задумала зробити все, щоб щодо опозиції статус недоторканності не діяв і де-юре», – міркує депутат.

Читайте також: