fbpx
Наука

Загроза від астероїда, відкритого українським вченим, зросла в 5 разів

Після того, як вчені уточнили розмір орбіти астероїда 2013 TV135, відкритого нещодавно українським астрономом Геннадієм Борисовим, вірогідність зіткнення цього космічного тіла з Землею збільшилася в п’ять разів.
 
Останні спостереження за об’єктом, розміри якого становлять понад 400 м, дозволили вченим обчислити точні параметри його орбіти і заново оцінити ймовірність його зіткнення із Землею, яке імовірно відбудеться в серпні 2032 року. За даними NASA, ця ймовірність збільшилася в п’ять разів і становить 1/14000.
 
Раніше повідомлялося, що мала планета, що отримала індекс 2013 TV135, була виявлена ​​на знімках зоряного неба, зроблених Кримською обсерваторією 12 жовтня. Це відкриття вже підтвердили російські обсерваторії "Ка- Дар" і МАЙСТЕР (ДАІШ МДУ) в Бурятії, а також астрономи з Італії, Британії та Іспанії.
 
Проведені попередні вимірювання траєкторії небесного тіла показали, що 26 серпня 2032 року астероїд з імовірністю 1 шанс з 63 тисяч може зіткнутися з Землею. Днями стало відомо, що Роскосмос і Російська академія наук найближчим часом приступлять до розробки спільної програми з боротьби з астероїдами.

 

Загроза від астероїда, відкритого українським вченим, зросла у 5 разів (відео):

За матеріалами: РИА Новости

Читайте також: