fbpx
Економіка

Рада міністрів ЄС заморозила пенсії і зарплати єврочиновників до 2020 року

Рада міністрів Європейського союзу внесла деякі зміни в систему оплати праці чиновників європейських інституцій. Зокрема, до таких дій офіційний Брюссель вдався з метою економії бюджетних коштів. Про це стало відомо від представника Ради міністрів ЄС.

У постанові Ради міністрів ЄС вводиться заморожування пенсійних виплат і заробітних плат на фінансовий період з 2014 до 2020 року. Як розповіли представники Ради ЄС, з 2015 року пенсії і зарплати єврочиновників будуть скоректовані. Зазначимо, що після цього купівельну спроможність зарплат будуть розраховувати за формулою, яка застосовується щодо чиновників з урядів 11- ти країн ЄС. Зокрема, це стосується Бельгії, Німеччини, Франції, Іспанії, Італії, Нідерландів, Люксембургу, Австрії, Великої Британії та Польщі.

Читайте також:  НБУ зберіг облікову ставку 6%

«У новому положенні передбачається, що заробітна плата чиновника не збільшується, якщо валовий внутрішній продукт в ЄС падає більш ніж на 3 %», – повідомив співрозмовник.

Він повідомив, що з 1 січня наступного року на чиновників з інститутів ЄС накладуть податок «солідарності», який складе 6 %. Для офіційних осіб з вищої ланки податок «солідарності» складе 7 %.

Передбачено і збільшення робочого тижня єврочиновників – з 37,5 годин до 40 годин. Робочі години чиновникам збільшать без компенсаційних виплат. Крім того, з 63-х до 65-ти років підвищується і вік виходу чиновника на пенсію. При цьому єврочиновник в «інтересах своєї справи» може працювати і до 67 років. У виняткових випадках вік виходу на пенсію може скласти і 70 років, сказав представник Ради міністрів ЄС.

Читайте також:  Україна отримала 49 мільярдів доларів іноземних інвестицій

Крім цього, підкреслив співрозмовник, було прийнято рішення скоротити на 5 % до 2017 року штат працівників інститутів і установ ЄС.

Зараз мінімальна заробітна плата держслужбовця ЄС – 2600 євро на місяць, а максимальна зарплата – 18 000 євро.

За матеріалами: РИА Новости

Читайте також: