Голова Верховної Ради Володимир Рибак упевнений, що Україна і Росія знайдуть взаєморозуміння і залишаться стратегічними партнерами.
"Я думаю, що Україна як суверенна держава має право вибирати свій шлях розвитку. Нам потрібні європейські стандарти життя і нам треба все зробити, щоб співпрацювати зі своїм стратегічним партнером Росією", – заявив В.Рибак двом телеканалам і агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер у Києві, відповідаючи на запитання агентства, як розвиватимуться українсько-російські відносини у випадку, якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС і чи залишиться вона стратегічним партнером Росії.
Спікер парламенту висловив упевненість, що непорозуміння, які часом виникають у відносинах між Україною і Росією, будуть вичерпані.
"Я впевнений в тому, що ми знайдемо підходи щодо основних напрямів, а всі непорозуміння, які виникають, вони й раніше були. Я не бачу тут нічого страшного", – сказав В.Рибак.
"Сьогодні необхідно розглядати російсько-українські відносини через продовження постійного діалогу, постійних зустрічей", – зазначив він.
В.Рибак повідомив, що у Верховної Ради є домовленість з Державною думою 31 жовтня провести в Дніпропетровську зустріч депутатів, представників урядів України і Росії і розглянути питання взаємин в економічній сфері між двома державами.
На його думку, "гострі кути" в українсько-російських відносинах треба обходити.
"Не можна сьогодні у міждержавних відносинах робити різкі випади, адже навіть з сусідами (з будинку – ІФ), з якими ми живемо, ми намагаємося жити дружно", – сказав він.
"Є велика держава Росія і є велике держава Україна, найбільші держави в Європі. Є зовнішня політика однієї, є зовнішня політика іншої держави, і кожна держава розглядає свої питання з точки зору вигоди свого населення", – підкреслив В.Рибак.
Він зазначив, що Україна у своїх діях виходить з вигоди своїх громадян.
"Я думаю, ми врешті-решт знайдемо взаєморозуміння", – сказав спікер парламенту.
Як повідомлялося, радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв цього тижня заявив, що Україна, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, перестане бути стратегічним партнером, і, фактично, позбавить себе статусу суб’єкта міжнародного права.
Джерело: Інтерфакс-Україна