Політика

«Загрози західних країн завдати військового удару по Сирії суперечать домовленостям саміту G8 в Лох-Ерні», – Сергій Лавров

Загрози західних держав завдати військового удару по Сирії суперечать всім домовленостям, які були досягнуті в ході саміту «великої вісімки» в Лох-Ерні. Про це в понеділок, 26 серпня, під час строкової прес-конференції в Москві повідомив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

За його словами, у декларації саміту «великої вісімки» «чорним по білому» було записано, що будь-які повідомлення про застосування хімічної зброї в Сирії повинні бути найретельнішим чином і професійно розслідувані. Сергій Лавров вважає, що зараз вже нереально говорити про будь-яку можливість проведення міжнародної конференції з «сирійського питання» у вересні поточного року.

Читайте також:  Ірина Луценко звинуватила Зеленського у некомпетентності

Сергій Лавров підкреслив також, що представники Заходу не можуть пред’явити докази причетності сирійського уряду до застосування хімічної зброї, однак при цьому заявляють, що «червона межа» у цій ситуації була пройдена. За словами глави російського МЗС, застосування військової сили в Сирії без санкцій ООН буде грубим порушенням норм міжнародного права.

Читайте також:  Опрацьовано 94.43% протоколів: у Зеленського — 73.19% голосів, у Порошенка — 24.48

Нагадаємо, що питання про військове вторгнення до Сирії набуло актуальності після появи 21 серпня 2013 повідомлень про використання військами уряду Сирії хімічної зброї. Проте Китай і Росія блокують резолюцію ООН щодо нинішньої ситуації в Сирії. Раніше повідомлялося, що сьогодні група інспекторів ООН в Сирії була атакована снайперами. До цього у будівлі готелю, де розташувалися представники ООН, вибухнули два мінометні снаряди. Влада Сирії звинуватила в цьому опозиціонерів.

Читайте також:  Досі не відомо, хто буде ведучим дебатів Порошенка і Зеленського на НСК “Олімпійський”

За матеріалами: РБК-Україна

Читайте також:

Коментувати