fbpx
Новини світу

РФ може локалізувати у себе все виробництво Ан-124 «Руслан» – Дмитро Рогозін

  Росія найближчим часом може ухвалити рішення щодо продовження співпраці з Україною в рамках спільних проектів в авіабудуванні, таких як Ан-124 "Руслан" і Ан-70, заявив віце-прем’єр Дмитро Рогозін в інтерв’ю, яке публікує в четвер газета "Комерсант".

"Там (у проекті Ан-124 "Руслан" –  ІФ) проблема в тому, що українська сторона дуже туго йде на угоду з передачі нам згоди на модернізацію окремих агрегатів цього літака. Але ми чекати більше не будемо і скористаємося світовим досвідом", – сказав Д. Рогозін.

За словами віце-прем’єра, якщо Україна не прийме рішення зараз, то "потім ми просто змушені будемо локалізувати у себе все виробництво".

Читайте також:  ТОП-5 нерозгаданих таємниць світу

"І відмовимося від їхніх послуг повністю. З ким вони будуть працювати? З китайцями? Китайцям продавати? Китай теж у цьому плані далеко просунувся. Навіщо їм Україна? Я щиро переживаю за долю нашої промислової кооперації з Україною", – додав Д. Рогозін.

Він зазначив, що за проектом Ан-70 складається схожа ситуація. Крім того, підкреслив заступник голови уряду, Ан-70 за своїми технічними характеристиками практично прямий конкурент російського Іл-476.

"Поставлю питання: навіщо нам багато тем та до того ж з половинчастими серіями? Чи потрібно нам проводити на власному підприємстві, припустимо, 50 Іл-476 і 50 Ан-70? Ми зацікавлені у великих серіях, в серйозному завантаженні наших підприємств і в їх спеціалізації, щоб кожен завод не перетворювався на натуральне господарство", – заявив віце-прем’єр.

Читайте також:  ТОП-5 нерозгаданих таємниць світу

Д. Рогозін зазначив, що "нести такі великі накладні витрати при нашій невисокій продуктивності праці неможливо".

"Тому рішення треба приймати. Воно буде прийнято, я думаю, найближчим часом. Я переконаний прихильник необхідності розміщення всього критично важливого виробництва на нашій власній території. Ми не маємо права залежати від кого б то не було", – сказав він.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: