fbpx
Вторгнення Росії в Україну Міжнародна економіка Політика

Орбан зробив нову скандальну заяву про гроші для України, поскаржився на бідність і лякав угорців війною

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зробив ще одну скандальну заяву щодо України. Цього разу йому не дають спокою гроші, які нам виділяють західні партнери як допомогу в час війни. Політик каже, що не розуміє, для чого це робиться, і хотів би бачити ці кошти у Європі, де середній клас нібито почав бідувати.

Під час радіоінтерв’ю вчора, 26 квітня, Орбан поскаржився на бідність угорців, які начебто страждають через допомогу Україні. Він заявив, що Захід виділяє надто багато коштів для України, а насправді це “гроші, які забрали в Угорщини”.

“Європейський середній клас страждає. Я постійно працюю над тим, щоб уникнути ситуації, коли гроші, які винні Угорщині, опиняться в Україні”, – сказав Орбан. 

Крім того, Орбан полякав угорців, що почався новий етап війни в Україні, під час якого європейські держави нібито вводитимуть свої війська для бойових дій на територію України. При цьому він героїчно пообіцяв, що війська Угорщини серед цих вояків не буде. 

“Ми дійшли до того, що Європа серйозно розглядає можливість введення військ в Україну, що відкрило нову сторінку у війні. Але  доки в країні існує національно налаштований уряд, Угорщина не братиме участі у війні “, –  набив собі ціну перед виборцями Віктор Орбан. 

Про те, що країни Заходу нібито опинилися за крок від того, щоб ввести свої війська в Україну, Орбан заявляв днями під час виступу на партійному з’їзді, організованому коаліцією Фідес-КДНП. Він лякав присутніх, що вихор війни може затягнути Європу у справжню прірву і вкотре наголошував, що треба залишити Україну сам на сам з Росією, щоб війна швидше завершилась.

Читайте також:  Угорщина наклала вето на резолюцію Ради Європи щодо миру в Україні

Орбан, який не приховує своєї проросійської позиції від початку війни, стрімко втрачає підтримку угорців. Недавно у центрі Будапешта відбулися масові протести проти уряду і прем’єра. На площі Кошута зібралися близько 100 тисяч мітингувальників. Це була не перша, але найбільша демонстрація за останні роки.

Читайте також: