fbpx
Суспільство

У Карпатах чоловік впіймав двох гадюк (ВІДЕО)

Сьогодні, 15 квітня, мешканець Прикарпаття виставив у соцмережі відео, де він на околиці міста Яремче впіймав дві маленькі гадюки. Чоловік продемонстрував підписникам плазунів на камеру та відпустив їх на волю.

В Карпатах проживає єдина отруйна змія – це гадюка звичайна, яка занесена в Червону Книгу України та охороняється законом.

Що робити, якщо вкусила змія?
Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.
Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоб отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:
Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.
Звільнійть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо.
На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.
Дайте постраждалому воду – при усусі змії важливо багато пити.
Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків проти алергії.
При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.
Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Читайте також:  Український історик Олександр Алфьоров про брехливу історію ссср

Читайте також: