fbpx
Україна

Декалог українського націоналіста виявили в бойківській хаті у Карпатах

Під час евакуації старої бойківської хати з села Плав’я до заповідника «Тустань» на Львівщині знайшли важливу багаторічну записку – декалог ОУН (10 заповідей українського націоналіста). Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив один із залучених дослідників проєкту, директор історико-культурного заповідника «Тустань» Андрій Котлярчук.

«Ми вилучили з конструкції самої хати декілька предметів, зокрема і записку. Довго не розуміли, що саме це за матеріал, бо папір був згорнутий в кілька разів. До того ж, за рахунок своєї давності він став дуже крихкий і ми не могли самостійно його розкрити, не пошкодивши, тому в грудні місяці передали записку фахівцям, які професійно обробили її. Тоді вже нам вдалося побачити повний текст декалогу ОУН, написаний ледь помітним олівцем. Однозначно, знахідка пов’язана з періодом визвольної боротьби підпільного руху (ймовірно, кінець 1940-х початок 1950-х років)», – прокоментував Андрій Котлярчук.

Читайте також:  Україна націоналізувала нафтогазові активи російського олігарха на пів мільярда гривень

Також він додав, що в старій бойківській хаті знайшли кілька інших цікавих артефактів, зокрема, монети та паперові купюри, ручну косу, гострі леза тощо. 

До слова, цей будинок відтворювали за всіма повір’ями бойків і його підвалини встановлювали саме в суботу, щоб вберегти хату від всього злого, а в спеціальні виїмки оселі поклали гроші, аби в його господаря був добробут і достаток. 

Читайте також: