fbpx
Вторгнення Росії в Україну Політика

Сенатор з Кентукі Ренд Пол заблокував виділення військової допомоги Україні

допомога Україні заблокована

Сенатор від консерваторів Ренд Пол, який представляє штат Кентукі, одноосібно заблокував законопроект про виділення Україні допомоги. В останній момент перед прийняттям запропонував додати пункти про “додатковий контроль за використанням допомоги.

 “Я давав присягу Конституції США, а не якій-небудь іншій країні. І якими б благими не були причини, мета мого офісу – національна безпека США. Ми не можемо врятувати Україну, прирікаючи при цьому економіку США. Ви не можете викинути всі 40 мільярдів доларів без будь-якого нагляду. Коли у нас був спеціальний генеральний інспектор, якого ми призначили по Афганістану, це не зупинило всі розтрати, але, але принаймні, це змушує злодіїв двічі подумати перед крадіжкою грошей”, – заявив політик.

Читайте також:  Закарпатська викладачка угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ може потрапити до складу Європарламенту від партії "Фідес"

У свою чергу лідер меншості в Сенаті Мітч МакКоннелл нагадав, що летальна допомога Україні – це не благодійність.

“Цей конфлікт має прямі та серйозні наслідки для національної безпеки”, – заявив МакКоннелл.

У зв’язку з цим рішення щодо законопроекту переноситься мінімум до наступного тижня.

Хоча наголошується, що законопроект про допомогу Україні не буде заблокований або переглянутий, але сенатори Ренд Пол і Джон Кеннеді наполягають на прийнятті поправки, яка забезпечить призначення спеціального генерального інспектора для контролю за витратами, щоб уникнути шахрайства. 

У свою чергу лідери більшості та меншості Чак Шумер та Мітч Макконел закликали голосувати за законопроект негайно.

“Я симпатизую Україні; Я бажаю їм удачі і хочу, щоб вони перемогли росіян, видавили їх зі своєї країни. Але ми також повинні бути стурбовані нашою країною і двозначною інфляцією тут, це тільки погіршить ситуацію”, – зазначив Пол

Читайте також:  На Закарпатті відбулась робоча зустріч віцепрем'єр-міністрів України та Словаччини: про що домовились чиновники

Проте поправка статі означає, що законопроект повинен повернутися в Палату представників.

Нагадаємо, 11 травня Палата представників США схвалила пакет допомоги, який передбачає підтримку України на загальну суму близько 40 млрд. доларів.

Окрім цього, демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем внесли до Сенату США резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму.

Раніше у 2017 році, той саме Ренд Пол проголосував проти вступу Черногорії до НАТО.

Стаття підготовлена по матеріалам сайту Уніан.

Читайте також: