fbpx
Здоров'я

В Україні обмежено обіг лікарських засобів виробництва Росії та Білорусії

ліки Росії Білорусії

03.05.2022 року Верховна рада України прийняла Постанову “Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь” (реєстр. №7313).

«За» законопроект в цілому проголосувало 316 народних депутатів, про це в телеграм-каналі написав перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Загалом метою законопроекту, є обмеження обігу в Україні лікарських засобів, виробництво яких хоча б частково розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь, зменшення фінансової підтримки військової машини цих країн, стимулювання відмови від поставок товарів з цих країн в усьому світі.

Читайте також:  Covid-19 повертається: коли очікувати сплеск захворюваності

Також, органу реєстрації лікарських засобів надається право на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його завершення, відмовляти у реєстрації, або скасовувати реєстрацію всіх або окремих лікарських засобів, визначених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, які повністю, або частково виробляються підприємствами, виробничі потужності яких розташовані на території Російської Федерації або Республіки Білорусь.

Читайте також:  Covid-19 повертається: коли очікувати сплеск захворюваності

Крім того, Кабінету Міністрів України, надається право на період дії воєнного стану в Україні, тимчасово зупинити експорт лікарських засобів у разі незабезпечення потреб системи охорони здоров’я України в таких лікарських засобах у повному обсязі.

Читайте також: