fbpx
Політика

На виборчих дільницях нестимуть службу 47 тисяч поліцейських, – Національна поліція

Сьогодні, 16 липня, заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич під час відеоселекторної наради під головуванням першого заступника Міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового повідомив про те, що додатково понад 10 тисяч працівників поліції охоронятимуть порядок на вулицях міст і сіл України під час позачергових виборів до Верховної Ради.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Олександр Фацевич зазначив, що до охорони правопорядку залучать майже 74 тисячі поліцейських.

“Забезпечення правопорядку та безпеки у зв’язку з проведенням позачергових виборів народних депутатів України буде залучено понад 131 тисячу правоохоронців, з яких майже 74 тисячі – це працівники поліції. 47 тисяч поліцейських охоронятимуть виборчі дільниці, ще понад 10 тисяч – патрулюватимуть території населених пунктів. На цей період створено достатню кількість слідчо-оперативних та вибухотехнічних груп, передбачено необхідні резерви.”, – сказав він.

За словами заступника глави Нацполіції, зараз особлива увага поліції приділяється окружним виборчим комісіям, які отримують виборчу документацію. Крім того, починаючи відсьогодні, до України прибувають офіційні іноземні спостерігачі. Відтак поліцейські наряди будуть наближені до місць прибуття та проживання цих делегацій. Ще одним завданням поліції в рамках виборчого процесу є доставлення виборчої документації з окружних до дільничних виборчих комісій та у зворотному напрямку – після підрахунку голосів.

Для неухильного дотримання поліцейськими положень виборчого законодавства розроблені спеціальні пам’ятки. В них є алгоритми дій правоохоронців у ситуаціях, що можуть виникнути на виборчих дільницях або дорогою до них. Також ці ситуації відпрацьовувалися представниками різних правоохоронних органів у рамках нещодавно проведених тактико-спеціальних навчань.

На завершення заступник глави Нацполіції наголосив на необхідності професійних дій правоохоронців, а також на дотриманні принципу аполітичності.

«Аполітичність та професійність – основні базиси роботи поліції під час прийдешніх виборів. Президентська кампанія підтвердила спроможність якісно та неупереджено забезпечувати правопорядок під час народного волевиявлення», – наголосив Олександр Фацевич.

Нагадаємо, 21 липня, в Україні відбудуться позачергові вибори народних депутатів до Верховної Ради.

Читайте також: