Коломойський і «ПриватБанк»: Порошенко заявив про загрозу великої кризи

Комментарии:

Сьогодні, 15 квітня, президент України Петро Порошенко під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу заявив, що зміна позиції держави у питанні  «ПриватБанку», на що натякають і чого прагнуть його колишні власники, спричинить глибоку економічну кризу і в країні, і у відносинах з міжнародними фінансовими організаціями, партнерами України.

Про це повідомляє сайт президента України.

«Я був шокований вимогою двохмільярдної компенсації – два мільярда доларів, за  «ПриватБанк». Це питання вже на столі. Це те, що нас чекає», – сказав Глава держави нагадавши, що про це говорять особи, пов’язані із кандидатом у Президенти Володимиром Зеленським.

Він зауважив, що так само піднімається і питання позову до суду щодо визнання незаконною націоналізації банку. «Які намагаються вони дуже швидко провести до президентських виборів, щоб потім сказати, що це відбулося без їх участі. Не вийде», – зауважив Петро Порошенко.

«Різкі рухи щодо банку створюють певні загрози коштам його численних клієнтів. Рішення на користь колишнього власника стане потужним ударом по співпраці з Міжнародним валютним фондом. Спроба націоналізації  «ПриватБанку», якою ми, нагадаю, врятували кошти більше 22 мільйонів вкладників, 22 мільйонів громадян України», – заявив Президент.

Він акцентував на тому, що рішення щодо націоналізації  «ПриватБанку» «дуже ретельно обговорювалося і на Раді національної безпеки і оборони, і в українському Уряді, і з міжнародними фінансовими організаціями».

«І отже, «задній хід» викличе глибоку кризу в стосунках з МВФ. З відповідними ризиками для макроекономічної стабільності, для курсу і може потягнути за собою нову кризу», – наголосив Глава держави.

«І лише від нашої з вами єдності і відповідальності залежить майбутнє нашої держави. Ми не можемо допустити, щоб повернулася загроза дефолту. Хоча ця ідея, до речі, виходячи з інтерв’ю, дуже подобається колишньому власнику Привату. Він каже, що без дефолту розвитку в нас не можливо», – зазначив він.

Президент підкреслив, що ідея розвитку подій, які призведуть до дефолту, йому ніколи не подобалася і не подобається, тож свого часу було ухвалено рішення про націоналізацію  «ПриватБанку». «Наголошую – вона не подобається мені і не подобалася всі п’ять років. І я дуже дякую і колегам з Верховної Ради України, і партнерам з Уряду на чолі з обома Прем’єр-міністрами, в тому числі з Володимиром Гройсманом, які докладали максимум зусиль для того, щоб нашою спільною командою уникнути кризи, забезпечити макрофінансову стабільність, макроекономічну стабілізацію», – сказав Президент.

«Ідея дефолту не подобається і мільйонам-мільйонам українців. І ясно, що Міжнародний валютний фонд жорстко відреагує на будь-які спроби підірвати незалежність Національного банку України. Вже деякі намагаються в нас взяти і «порулити» Нацбанком, примусити піти з посади голову і змінити склад правління», – додав Глава держави.

Не додають стабільності в державі і натяки на спробу дострокового розпуску Верховної Ради, в разі зміни Президента, який на переконання Петра Порошенка є «абсолютно незаконним». «Ці заклики вже пролунали», – зауважив він.

«Що це означає? Я хочу, щоб розмова в нас теж була відвертою. Це означає тривалу політичну кризу, тривалу паузу у стосунках з партнерами, що поставить під питання нашу здатність подолати пікові боргові навантаження, які лягають на нашу країну цього року, особливо у травні і вересні», – підкреслив Президент.

Петро Порошенко висловив впевненість, що переможе на президентських виборах та зможе запобігти розвитку подій саме за таким негативним сценарієм. «Виграти вибори, забезпечити політичну стабільність і продовження реформ, незворотність нашого європейського та євроатлантичного руху», – сказав Глава держави і подякував за підтримку його курсу.