Суспільство

Об’єднавчий Собор пройде 15 грудня, – Порошенко

Президент України Петро Порошенко повідомив у себе в Twitter, що Об’єднавчий Собор пройде 15 грудня.

«Об’єднавчий Собор, який має проголосити створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя», – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Після зняття санкцій з Росії у ПАРЄ може відбутися зняття всіх міжнародних санкцій, - Петро Порошенко

Порошенко додав, що Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій поінформував, що підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського Патріархату взяти участь у цій історичній події.

«Московський Патріархат не буде диктувати умов, клеймити, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний. Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. І ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт», – підкреслив президент.

Читайте також:  Московський суд продовжив термін ув'язнення українським морякам до 24 жовтня

Український лідер зазначив, що Вселенський Патріарх та Синод відкинули усі претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ.

«Вони прийняли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність Православній Церкві України. Вони підготували Томос – грамоту, яка цю незалежність підтверджує», – йдеться в повідомленні.

 ЧИТАЙТЕ:  Парубій пропонує віддати собор Святої Софії у Києві помісній православній церкві

Читайте також:  Це є вибір народу: Порошенко про четверте місце «Європейської Солідарності» на парламентських виборах

Читайте також:

Коментувати