fbpx
Суспільство

В НКРЕКП розповіли про укладення договорів щодо електропостачання

Відповідно до норм Закону України «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання (обленерго), у тому числі шляхом створення електропостачальника. Про це повідомила в Facebook глава Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко.

«Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладання договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ)», – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Полтава в жалобі: сьогодні провели в останню дорогу п'ятьох загиблих Героїв України (ФОТО)

Відповідно до ПРРЕЕ для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:

  • про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу;
  • про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих непобутових споживачів).
Читайте також:  Секта імені Гундяєва придумала новий "розвод" на "бабки"

Зазначається, що договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення та підключення. Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачу електричної енергії як товарної продукції.

«Договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 01 січня 2019 року», – додала Кривенко.

 

Читайте також: