Новини світу

Головні новини світу та України за 4 травня 2016 року

Інформаційне агентство «Новини світу» пропонує вашій увазі підбірку головних новин за 4 травня.

Радбез ООН проведе екстрене засідання через ситуацію в Сирії  

Сьогодні, 4 травня, відбудеться екстрене засідання Ради Безпеки ООН, ініціаторами якого виступили Франція і Великобританія. Причиною тому є різка ескалація ситуації в сирійському місті Алеппо.  

Як заявив представник Великобританії в ООН Меттью Райкрофт, ситуація в Алеппо вимагає негайного втручання з боку Європи. За його словами, зараз це повинно бути пріоритетною темою.

Кремль буде посилювати заходи з витіснення кримських татар, – Джемілєв  

Уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що РФ буде посилювати заходи з витіснення кримських татар з анексованого Криму.  

«Москва почала масштабну роботу по розколу кримських татар, переслідуванню і депортації активістів, роботу зі створення «ручних» організацій кримських татар на противагу Меджлісу, залякування всього народу – в першу чергу, за допомогою викрадення і вбивств окремих людей і т.д. Великих успіхів вони в цьому плані ще не домоглися, але дуже стараються», – написав він у Facebook.

Звільнився в.о. заступника Саакашвілі Олександр Боровик

Виконуючий обов’язки заступника голови Одеської обладміністрації Олександр Боровик прийняв рішення піти у відставку.

Про це сам політик написав у середу, 4 травня, на своїй сторінці в Facebook.

Порошенко дозволив не віддавати борг Росії

Президент Петро Порошенко підписав закон про безстроковий мораторій на виплату РФ боргу Януковича.

Таким чином, продовжений тимчасовий мораторій на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими РФ дворічним єврооблігаціями на $ 3 млрд, який закінчується 1 липня 2016 року.

"Повернуто з підписом від президента", – йдеться на сайті Верховної Ради.

Єврокомісія підтримала введення безвізового режиму з Туреччиною

Європейська комісія сьогодні в Брюсселі погодила рішення про введення безвізового режиму з Туреччиною, тепер остаточне рішення буде приймати Европарламет і країни-члени ЄС.

"Туреччина досягла вражаючих успіхів, особливо в останні тижні після досягнення контрольних показників в дорожній карті по лібералізації візового режиму. Ще багато потрібно за короткий термін зробити, і якщо Туреччина продовжить прогрес, то рішення про скасування віз буде підтримана. Саме тому наші пропозиції про введення безвізового режиму відкриває шлях для того, щоб Європейський парламент і держави-члени ЄС прийняли остаточне рішення про скасування візового режиму, після того як будуть виконані Туреччиною всі умови", – зазначив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Читайте також: