Економіка

Валютні обмеження з боку НБУ відштовхують іноземних інвесторів, – Андрій Новак

Валютні обмеження з боку Національного банку України відштовхують іноземних інвесторів, тому Україна втрачає свою інвестиційну привабливість. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив економічний експерт Андрій Новак.

"Будь-які валютні обмеження в роботі банківської системи країни – це обмеження вільного обігу капіталу. Оскільки світова економіка вже давно глобальна, капітал шукає місце, де йому працювати найбільш вигідно, безпечно, зручно і комфортно. І головне завдання для капіталу, щоб він працював прибутково – це швидкість обороту. А будь-які валютні обмеження серйозно зменшують цю швидкість обороту і роблять територію, на якій діють ці валютні обмеження, непривабливою для вкладення капіталу ", – повідомив експерт.

Читайте також:  Гройсман назвав причини падіння курсу гривні

Також, за словами Новака, відсутність масштабних інвестицій і належного кредитування також є наслідком дії валютних обмежень з боку Нацбанку.

Однією з причин відсутності особливого інвестиційного та кредитного буму також є валютні обмеження. І це обгрунтовано, коли не тільки український бізнес, а й іноземний, зустрічаючи таке законодавство в Україні, такі обмеження, постанови НБУ, логічно приймає наступне рішення: для чого мучити себе в Україні, коли в інших країнах можна працювати спокійно, швидко, оперативно і без подібних обмежень", – пояснив експерт.

Читайте також:  Білоруський держбанк має намір придбати українську «дочку» «Сбербанку»

Андрій Новак також зазначив, що саме Нацбанк має всі інструменти для того, щоб зняти обмеження на валютному ринку.

"Валютні обмеження вводить сам НБУ, бо він є монополістом у регуляторній політиці в банківській системі України та на валютному ринку. Ніхто, крім НБУ не може працювати від імені держави на валютному ринку і в банківській системі. НБУ є емітентом національної грошової одиниці. Він здійснює інтервенції на валютному ринку, він формує золотовалютні резерви, він, в разі необхідності, вирішує навіть бюджетні потреби, латаючи бюджетні діри. тобто НБУ – єдина організація, монопольна, яка здійснює регуляторну монетарну політику. І якщо він приймає будь-які обмеження, застосовує якісь інструменти, він так само може їх скасувати. НБУ ці обмеження вводив свого часу – саме він і може їх зняти", – резюмував Андрій Новак.

Читайте також:  У NiceHash прокоментували крадіжку 60 мільйонів доларів

Нагадаємо, з 5 березня 2016 року Національний банк України послабив обмеження на продаж іноземної валюти.

Фото: media.novostimira.com

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати