fbpx
Окупація Криму

На початку окупації Криму Росія намагалася домовитись з кримськими татарами, – Мустафа Джемілєв

Народний депутат України від фракції «БПП» Мустафа Джемілєв розповів про те, що російська влада на початку окупації Криму намагалася домовитись з Меджлісом кримськотатарського народу. Зокрема, за його словами, вони обіцяли забезпечити представництво кримських татар в структурах нової влади Криму на рівні не менше 20%. Крім того, були заяви про вирішення всіх соціальних проблем.  

«Однак далі все звелося до репресій», – зазначив він.  

Читайте також:  "Українці не існують як нація, українці - це нібито насправді росіяни" - заявив Путін в інтерв'ю Такеру Карлсону

Мустафа Джемілєв стверджує, що Росія намагалася залучити кримських татар на свою сторону різними методами. У тому числі шантажем, залякуванням і підкупом. Однак, як він повідомив, особливих успіхів в цьому напрямку їм домогтися не вдалося. У підсумку на сторону Росії перейшло лише кілька людей.  

«Основна частина залишилася вірна своїм принципам», – підкреслив депутат.  

Потім, як розповів Джемілєв, була зроблена спроба скликати новий Курултай, національний з’їзд, який мав би обрати новий Меджліс.  

Читайте також:  "Українці не існують як нація, українці - це нібито насправді росіяни" - заявив Путін в інтерв'ю Такеру Карлсону

«А це означає, що 244 делегата національного з’їзду повинні були погодитися брати участь в цьому Курултаї і проголосувати за той список, який запропонують окупанти. Теж не вийшло», – констатував він.   

Читайте: «У РФ не залишиться вибору крім як повернути Крим Україна», – Мустафа Джемілєв

 Фото: media.novostimira.com

Читайте також: