Політика

ЄС шукає будь-який привід, щоб відмовити Україні в безвізовому режимі, – експерти

 Олесь Доній (президент громадської організації «Центр досліджень політичних цінностей»), Олександра Решмеділова (провідний аналітик міжнародного інформаційно-аналітичного «Центру Росія-Україна») і Андрій Золотарьов (керівник Центру «Третій сектор») обговорили рішення ЄС про відстрочку безвізового режиму для України.

На думку Андрія Золотарьова, ЄС зараз шукає будь-який привід, щоб не вводити безвізовий режим з воюючою країною, а й українське керівництво робить все, щоб цей режим не отримати. Пан Золотарьов стверджує, що євроінтеграційний міф руйнується завдяки українським політичним елітам, які не прагнуть відповідати європейським нормам.

Читайте також:  Курт Волкер розповів про підготовку до зустрічі у "Нормандського формату"

Політолог також підкреслює, що Європа побоюється напливу мігрантів з України, адже в найближчі роки Україна може перетворитися на країну масової еміграції.

Аналітик упевнений, що якщо протягом двох тижнів Україна не виконає зобов’язання, які необхідні для отримання безвізового режиму, то цей процес відкладуть в кращому випадку на 2017 рік, а в гіршому – на два і більше років.

Читайте також:  ДБР займається замовленнями Портнова, - Вікторія Сюмар

Олександра Решмеділова згодна з тим, щоб ЄС шукав будь-які приводи для відмови Україні в безвізовому режимі, а українське керівництво було зацікавлене в тому, щоб залишити все так, як є. Експерт вважає, що Україна і українська політика залишаються непередбачуваними для Європи, до того ж, поки на території нашої країни триватимуть військові дії, безвізовий режим нам навряд чи дадуть.

Олесь Доній упевнений, що відмова в безвізовому режимі – це не крах європейського вектора, а чергове підтвердження брехливості діючої влади. Спікер констатує, що безвізовий режим також активно використовувався як медіатехнологія.

Читайте також:  Справа про “хабар Богдану”: Кличко дав покази в НАБУ

За словами пана Донія, розчарування буде саме після введення безвізового режиму, коли фактично він почне діяти, але населення не зможе ним скористатися через нестачу грошей і низький рівень життя.

«Європа дала привід для обговорення нашої внутрішньої проблематики», – заявив Олесь Доній.

Читайте також:

Коментувати