fbpx
Новини світу

У Литві збираються заборонити георгіївську стрічку, прирівнявши її до нацистських і комуністичних символів

У Литві збираються заборонити георгіївську стрічку в рамках декомунізації. Відповідні проекти поправок до Кодексу адміністративних порушень і до Закону про збори подали представники фракції Союз Вітчизни – Християнські демократи Литви в Сеймі Паулюс Саугардас, Валентинас Стундіс і Рімантас Йонас Дагіс.

 "З метою захисту основних принципів суверенітету, свободи і демократії, а також забезпечення громадського порядку та припинення різних провокацій, спроб розпалювання національної ворожнечі, пропонуються поправки до Закону про збори та Кодекс про адміністративні порушення, суть яких – причислення георгіївської стрічки до нацистських і комуністичних символів, поширення і демонстрація яких обмежується, а якщо цього не дотримуються, то застосовується адміністративна відповідальність", – пояснили ініціатори заборони.

 Як зазначили ініціатори поправок, перемога Радянського Союзу над нацистською Німеччиною Литві нічого доброго не принесла: у Сибір були заслані 300 000 жителів, а в партизанському опорі загинули понад 20 тисяч громадян.

 "Тому як історичне, так і нинішнє значення георгіївської стрічки дає достатньо причин для регламентації використання цього символу в публічному просторі, зарахувавши його до заборонених радянських символів", – зазначили автори поправок до Кодексу.

Читайте також: