Політика

Процес децентралізації буде швидким і ефективним, – Наталія Яресько

Як зазначила міністр фінансів України Наталія Яресько, цього року уряд робить перші по-справжньому важливі кроки на шляху до децентралізації влади. При цьому вона підкреслила, що в першу чергу децентралізація – це перерозподіл ресурсу, а також делегування повноважень і відповідальності.

 За її словами, Бюджетний кодекс закладає нову систему міжбюджетних відносин і перші паростки децентралізації.

Читайте також:  Чалий розповів про підготовку зустрічі Зеленського із Трампом

 «Уряд дає більший ресурс місцевим бюджетам, в той же час збільшує їх відповідальність за видатками та вводить м’яке стимулювання до створення ефективних громад. І найголовніше – на заміну системи балансування доходів і витрат ми пропонуємо принципово нову систему вирівнювання», – додала міністр.

 Наталія Яресько підкреслила, що все це дасть місцевим бюджетам до 45 мільярдів гривень додаткового ресурсу, які місцева влада зможе направляти на вирішення тих чи інших проблем.

Читайте також:  Росія може передати Україні полонених моряків до жовтня, - Полозов

 За словами міністра, місцевим органам державної влади тепер не доведеться чекати прийняття Державного бюджету, щоб сформувати свої власні.

 «Уряд переконаний, що процес децентралізації, який ми почали цьогоріч, буде швидким і ефективним, в першу чергу, для місцевих громад і для людей», – підсумувала вона.

Читайте також:

Коментувати