fbpx
Право

Закон про зміни в Податковий кодекс набув чинності

В Україні 1 січня набув чинності закон про зміни до Податкового кодексу. У документі зазначено, повідомляє «Новий час», що кількість податків скоротилася з 22 до дев’яти. Залишилися податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.

Читайте також:  З 1 січня змінився максимальний розмір дрібної крадіжки

Передбачена спеціальна система оподаткування ПДВ підприємств аграрного сектора. Зернотрейдери не матимуть права на відшкодування ПДВ. Воно залишається тільки у виробників сільськогосподарської продукції.

З 15 % до 20 % підвищується ставка податку для пасивних доходів фізичних осіб: відсотків, роялті та інвестиційних доходів.

Для дивідендів, виплачених суб’єктами підприємницької діяльності, які є платниками податку на прибуток, ставка 5 %. Для суб’єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на прибуток – ставка 20 %.

Читайте також:  Рада національної безпеки і оборони схвалила законопроект щодо вдосконалення відповідальності за недостовірне декларування

Джерело: УНІАН

Читайте також: