Політика

У проекті змін Бюджетного кодексу є недопустимі норми, – Віктор Пинзеник

Як повідомив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Віктор Пинзеник, проект змін до Бюджетного кодексу не вирішує питання передачі повноважень місцевим бюджетам.

 «Місцеві бюджети як були агентами з виконання доручень уряду, так вони ними і залишаються. Змінюються тільки механізми цих відносин. З практичної точки зору, централізація коштів бюджету навіть зростає», – сказав він.

Читайте також:  "Батьківщина" скуповує виборців: Андрій Немировський вимагає, щоб ГПУ втрутилась

 За його словами, дещо ситуацію пом’якшує лише намір дати право місцевим бюджетам вводити податок з продажу і податок на нерухомість. При цьому Віктор Пинзеник зазначив, що додав би до цих норм ще й право місцевим бюджетам самостійно формувати перелік товарів, щодо яких вони встановлюють доплату.

Читайте також:  Порошенко назвав дату, коли подасть заявку про вступ до ЄС

 «По-друге, слід зробити невелику корекцію акцизу на пальне і направити ці кошти на будівництво місцевих доріг, тобто дати ці кошти місцевим бюджетам», – вважає нардеп.

 У той же час, як заявляє Віктор Пинзеник, деякі зміни, запропоновані Кабміном, викликають побоювання.

 «Бюджетний кодекс, по суті, хоче скасувати норму про обмежений граничний розмір боргу 60 % ВВП. Це дає можливість уряду перевищувати норму. Ми повинні не допустити появи цієї норми в кодексі», – підкреслив він.

Читайте також:  Порошенко оголосив про похід на другий строк у президенти

 Крім того, за його словами, не можна допустити схвалення норм, які перетворюють органи влади в комерційні структури, і дають їм можливість працювати за комерційними принципами.

Читайте також:

Коментувати