Політика

Пєсков: «Путін утримається від спеціальних заяв з приводу рубля»

Президент Російської Федерації Володимир Путін до великої підсумковій прес-конференції 18 грудня не буде робити окремих заяв щодо ситуації, що виникла на фінансових ринках країни. Про це заявив прес-секретар глави держави Дмитро Пєсков.

За його словами, Володимир Путін також не планує ніяких додаткових нарад з міністрами, оскільки сам «перебуває в постійному контакті з урядом». Оцінюючи ситуацію на російських фінансових ринках, Пєсков зазначив «турбулентність» і пояснив її «емоціями і спекулятивними настроями».

Читайте також:  Порошенко наголосив на важливості миротворчої місії ООН на Донбасі

Раніше у вівторок, 16 грудня, в резиденції прем’єр-міністра Дмитра Медведєва відбулася нарада з фінансовим блоком, яка була скликана в екстреному порядку у зв’язку з девальвацією рубля. Учасники наради вирішили не вводити валютний контроль, однак, при цьому «забезпечити більше балансу попиту та пропозиції на внутрішньому валютному ринку».

Читайте також:  Порошенко закликав ВР підтримати зміни до Конституції, що закріплюють євроатлантичний напрямок розвитку України

Нагадаємо, напередодні падіння курсу рубля до кінця торгів склало близько 3,5 рубля щодо долара і 6,3 рубля щодо євро. Раніше в ході торгів долар дорожчав до 80,1 рубля, а євро – до 100, 74 рубля, проте пізніше російська валюта почала повертати свої позиції. Після різкого падіння рубля в понеділок Центробанк РФ підвищив ключову ставку з 10,5 до 17 відсотків.

Читайте також:  Росія намагається використати платформу ОБСЄ для гібридної війни, – Джапарова

Пєсков запевнив, що конференція, яка намічена на 18 грудня, повинна пройти «в плановому порядку». За словами прес-секретаря президента, на підсумковій прес-конференції очікується багато питань про міжнародну обстановку, економічну ситуацію та події в Україні.

Коментувати