Економіка

НБУ просить банки не послаблювати курс нижче 16 гривень за долар, – джерело

Національний банк України констатує відсутність поліпшення ситуації на валютному і фінансовому ринках України. Тим не менш, в НБУ просять українські банки не послаблювати курс національної валюти нижче 16 гривень за долар. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна » розповіло джерело у фінансових колах, яке послалося на результати наради голови НБУ Валерії Гонтарєвої з представниками найбільших українських банків, яке відбулося в понеділок.

Читайте також:  Білоруський держбанк має намір придбати українську «дочку» «Сбербанку»

«Нацбанк констатує відсутність поліпшення ситуації на фінансовому ринку України. Завершення формування нового складу Кабінету міністрів не принесло очікуваного поліпшення для гривні. За оцінкою НБУ, сьогодні справедливий курс на ринку в парі долар – гривня – 15,30-15,50 і його коливання в найближчій перспективі можливі до 16,0», – сказав співрозмовник.

За словами джерела, керівництво НБУ під час наради визнало, що відтік депозитів в українській банківській системі триває. Зокрема, лише за листопад поточного року відтік депозитів в Україні склав 3,3 мільярда гривень, який відбувається на тлі посилення відтоку коштів з рахунків юридичних осіб.

Читайте також:  Kodak запустить власну криптовалюту

При цьому, з початку поточного року українські громадяни зняли зі своїх рахунків в комерційних банках 124,5 мільярда гривень і 8,7 мільярда доларів. Йдеться про 22 % і 37 % коштів відповідно, які були в українській банківській системі станом на 1 січня поточного року.

У НБУ визнають, що подолати таку негативну динаміку на фінансовому ринку України поки не вдається.

Читайте також:  Черговий транш від МВФ може надійти в квітні, - Порошенко

«НБУ не планує і далі втручатися у встановлення курсових параметрів ринку долар-гривня, якщо не побачить спекуляцій», – підкреслив фінансист.

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати