Економіка

НБУ просить банки не послаблювати курс нижче 16 гривень за долар, – джерело

Національний банк України констатує відсутність поліпшення ситуації на валютному і фінансовому ринках України. Тим не менш, в НБУ просять українські банки не послаблювати курс національної валюти нижче 16 гривень за долар. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна » розповіло джерело у фінансових колах, яке послалося на результати наради голови НБУ Валерії Гонтарєвої з представниками найбільших українських банків, яке відбулося в понеділок.

Читайте також:  Порошенко екстрено зібрав РНБО через рішення суду щодо «Приватбанку»

«Нацбанк констатує відсутність поліпшення ситуації на фінансовому ринку України. Завершення формування нового складу Кабінету міністрів не принесло очікуваного поліпшення для гривні. За оцінкою НБУ, сьогодні справедливий курс на ринку в парі долар – гривня – 15,30-15,50 і його коливання в найближчій перспективі можливі до 16,0», – сказав співрозмовник.

За словами джерела, керівництво НБУ під час наради визнало, що відтік депозитів в українській банківській системі триває. Зокрема, лише за листопад поточного року відтік депозитів в Україні склав 3,3 мільярда гривень, який відбувається на тлі посилення відтоку коштів з рахунків юридичних осіб.

Читайте також:  «Підняття пенсій – це не одноразова акція під вибори», - Розенко

При цьому, з початку поточного року українські громадяни зняли зі своїх рахунків в комерційних банках 124,5 мільярда гривень і 8,7 мільярда доларів. Йдеться про 22 % і 37 % коштів відповідно, які були в українській банківській системі станом на 1 січня поточного року.

У НБУ визнають, що подолати таку негативну динаміку на фінансовому ринку України поки не вдається.

Читайте також:  Заробітна плата лікарів зросла в 4 рази – Розенко

«НБУ не планує і далі втручатися у встановлення курсових параметрів ринку долар-гривня, якщо не побачить спекуляцій», – підкреслив фінансист.

Читайте також:

Коментувати