Політика

ЄС не можна проявляти гнучкість у переговорах з Росією, – глава МЗС Литви

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс прокоментував напружені відносини між Заходом і Кремлем. Лінас Лінкявічюс впевнений, що Захід повинен відійти від нинішньої «політики гнучкості» в політичному діалозі з Росією. Таку думку литовський міністр висловив в інтерв’ю американській телекомпанії CNN.

Також Лінас Лінкявічюс піддав критиці санкційні рішення Європейського союзу через те, що санкції нерідко залишаються лише на « декларативному рівні».

Читайте також:  Денісова повідомила, коли відбудеться зустріч з родичами полонених Росією українських моряків

«Ми дійсно не вживаємо достатніх зусиль для вирішення цього питання. Ми рухаємося занадто повільно і навіть іноді втрачаємо свою мету через те, що більша частина людей в списку санкцій не мають ніякого відношення до процесу прийняття рішень в російській державі», – сказав міністр закордонних справ Литви.

Читайте : «Не збираюся піднімати питання скасування санкцій, це марно », – Путін

Читайте також:  Глави МЗС України та Литви наполягають на посиленні санкційного тиску на Кремль

Варто відзначити, що багато країн ЄС на чолі з Німеччиною протягом довгого часу сповідували політику «залучення Росії» до демократичних цінностей та діалогу. Однак Лінас Лінкявічюс впевнений, що така політика ЄС провалилася і зараз саме час від неї відмовитися. У зв’язку з цим глава МЗС Литви закликав лідерів західних держав змінити підхід до діалогу з Москвою і припинити «політику гнучкості».

Читайте також:  Від "Стугни" до РСЗВ "Вільха": Пашинський розповів, чим держава посилює українську армію

«Я не кажу, що нам потрібно бути агресивними, проте, принаймні, давайте ми будемо послідовними. Якщо ми будемо пробувати проявляти гнучкість, то російська сторона сприйме це як слабкість і вважатиме, що це є дозволом діяти так, як вона вважає за потрібне», – додав міністр.

Читайте також:

Коментувати