Економіка

Держветфітослужба України викрила Россільгоспнагляд у брехні

Після повернення Россільгоспнаглядом на територію України партії яблук і пекінської капусти, українська сторона вирішила провести свою власну експертизу «забракованих овочів і фруктів». Варто відзначити, що Россільгоспнагляд повернув партію яблук і пекінської капусти нібито через наявність в них шкідників. Про це повідомили в прес – службі Держветфітослужби.

Читайте також:  У "Нафтогазі" прокоментували інформацію про пропозицію "Газпрому" щодо транзиту газу

Стало відомо, що забраковані російською стороною рослинні вантажі були оглянуті українським державним фітосанітарним інспектором. Спеціаліст Держветфітослужби відібрав декілька зразків, після чого направив їх на експертизу в Харківську обласну фітосанітарну лабораторію.

В українському відомстві інформують, що за результатами проведеної експертизи заявлених російською стороною карантинних організмів виявлено не було. Примітно, що представники Россільгоспнагляду не надали українській стороні офіційних підтверджень щодо наявності карантинних організмів в забракованих партіях пекінської капусти та яблук.

Читайте також:  Українці розраховуються за тепло і воду на 100%

Як відомо, з 22 жовтня поточного року в Россільгоспнагляді вирішили заборонити поставки на територію РФ рослинної продукції з України. Таке рішення російська сторона прийняла через те, що були нібито «виявлені багаторазові порушення українськими експортерами законодавства Митного союзу».

За оцінками експертів, втрати українських сільгоспвиробників від введеної Россільгоспнаглядом заборони на транзит і ввезення рослинницької продукції з України до кінця цього року можуть скласти 17 мільйонів доларів.

Читайте також:  Олександр Лукашенко приїде в Житомир на запрошення Володимира Зеленського

Читайте також:

Коментувати