Політика

РФ збирається розмістити в Криму ядерну зброю, – Конгрес США

Комітет Конгресу Сполучених Штатів Америки направив президенту Бараку Обамі письмове звернення, в якому зажадав від Білого дому дій у відповідь на намір Кремля розмістити в окупованому Криму тактичну ядерну зброю.

Представники комітету Конгресу США пояснили, що російське керівництво хоче розмістити на території кримського півострова оперативно – тактичні ракетні комплекси «Іскандер – М» і стратегічні бомбардувальники Ту – 22М3. Американські конгресмени порахували такі плани Кремля «кричущим порушенням» існуючих домовленостей між Російською Федерацією і НАТО. Йдеться про порушення угоди про ліквідацію ракет малої та середньої дальності, підписаний ще керівництвом СРСР в 1987 році.

Читайте також:  Справа про держзраду: Януковича викликають до суду на розгляд апеляцій

У зв’язку з цим представники комітету вимагають проінформувати Конгрес США про можливі відповідні кроки, які може зробити Білий дім.

«Першим з таких кроків могло б стати рішення про повне припинення всіх контактів між членами Північноатлантичного альянсу і Москвою, а також виведення російського військового персоналу "з об’єктів і баз НАТО», – наголошується в листі комітету Конгресу.

Читайте також:  Створення transition books дає можливість продовження змін і спадковості урядових дій, - Володимир Гройсман

Крім того, конгресмени запропонували заборонити Російській Федерації проведення інспекційних польотів в рамках угоди про «відкрите небо».

Дану ситуацію прокоментувало і джерело у Генеральному штабі РФ. Як стверджує джерело, рішення про розміщення ракетоносного авіаполку з бомбардувальниками Ту – 22М3 в селищі Гвардійському вже прийняли. Очікується, що остаточно цей процес буде завершено тільки в 2016 році.

Читайте також:  Генеральна прокуратура України поки не викликала на допит Віктора Ющенка

Як відомо, Російська Федерація збирається до 2020 року повністю оновити озброєння своїх стратегічних ядерних сил.

Раніше Лех Валенса розкритикував США за невиконання зобов’язань щодо забезпечення безпеки України в обмін на ядерну зброю.

Читайте також:

Коментувати