Політика

РФ збирається розмістити в Криму ядерну зброю, – Конгрес США

Комітет Конгресу Сполучених Штатів Америки направив президенту Бараку Обамі письмове звернення, в якому зажадав від Білого дому дій у відповідь на намір Кремля розмістити в окупованому Криму тактичну ядерну зброю.

Представники комітету Конгресу США пояснили, що російське керівництво хоче розмістити на території кримського півострова оперативно – тактичні ракетні комплекси «Іскандер – М» і стратегічні бомбардувальники Ту – 22М3. Американські конгресмени порахували такі плани Кремля «кричущим порушенням» існуючих домовленостей між Російською Федерацією і НАТО. Йдеться про порушення угоди про ліквідацію ракет малої та середньої дальності, підписаний ще керівництвом СРСР в 1987 році.

Читайте також:  Зорян Шкіряк: Станом на 12 годину поліція вже зареєструвала 281 заяву від громадян про порушення виборчого процесу

У зв’язку з цим представники комітету вимагають проінформувати Конгрес США про можливі відповідні кроки, які може зробити Білий дім.

«Першим з таких кроків могло б стати рішення про повне припинення всіх контактів між членами Північноатлантичного альянсу і Москвою, а також виведення російського військового персоналу "з об’єктів і баз НАТО», – наголошується в листі комітету Конгресу.

Читайте також:  Геращенко отримала з Росії листи від політв’язнів Кремля

Крім того, конгресмени запропонували заборонити Російській Федерації проведення інспекційних польотів в рамках угоди про «відкрите небо».

Дану ситуацію прокоментувало і джерело у Генеральному штабі РФ. Як стверджує джерело, рішення про розміщення ракетоносного авіаполку з бомбардувальниками Ту – 22М3 в селищі Гвардійському вже прийняли. Очікується, що остаточно цей процес буде завершено тільки в 2016 році.

Читайте також:  Інавгурація Зеленського: новообраний президент складе присягу 20 травня

Як відомо, Російська Федерація збирається до 2020 року повністю оновити озброєння своїх стратегічних ядерних сил.

Раніше Лех Валенса розкритикував США за невиконання зобов’язань щодо забезпечення безпеки України в обмін на ядерну зброю.

Читайте також:

Коментувати