Політика

Україна отримає безвізовий режим з Євросоюзом не раніше травня 2015 року – заступник голови МЗС

Реалістичною датою в питанні отримання Україною безвізового режиму з Європейським союзом є найближчий саміт Східного партнерства. Як відомо, саміт Східного партнерства відбудеться у Ризі в травні наступного року. Таку думку висловила Лана Зеркаль, заступник міністра закордонних справ України. Слова Лани Зеркаль передає агентство «Європейська правда».

За словами заступника голови МЗС України, на 1 січня 2015 року був запланований лише запуск процедури видачі біометричних закордонних паспортів для українців.

Читайте також:  ЦВК зняла з виборів в Раду Клюєва та Шарія

«Скасування візового режиму зараз неможливе, поки Європейський союз не оцінить, яким саме чином відбувається видача, як працює система, а також наскільки захищені паспорта серійного випуску. Така оцінка вимагає часу», – пояснила представник Міністерства закордонних справ України.

Лана Зеркаль повідомила, за яких умов українці зможуть їздити в ЄС без віз. За її словами, безвізовий режим стане можливим за умови, що «закордонні паспорти будуть видаватися в Україні без проблем, рівень захисту персональних даних буде достатнім, а міліція працюватиме без зауважень». Крім того, українська сторона повинна буде забезпечити якісну охорону кордону.

Читайте також:  За Надію Савченко проголосувало 8 людей на Донеччині

Заступник голови МЗС запевнив, що військові зіткнення не вплинуть на рішення офіційного Брюсселя щодо безвізового режиму з Україною. Проте в Києві повинні гарантувати, що громадяни, що незаконно потрапили на українську територію зі сходу, не зможуть отримати український паспорт і без візи поїхати до Європейського союзу.

Варто відзначити, що раніше в Міністерстві закордонних справ України говорили, що націлені на отримання безвізового режиму з 1 січня наступного року.

Читайте також:  У Росії назвали популізмом надання громадянства України росіянам

Днями в МЗС пояснили, що першими безвізовим режимом скористаються власники біометричних паспортів.

Читайте також:

Коментувати