Політика

Турчинов: “Не можна перетворювати Донбас в зону замороженого конфлікту”

Український парламент введе військовий стан на сході України тільки в тому випадку, якщо мирним шляхом звільнити східні області країни не вийде. В такому випадку буде прийнято рішення мобілізувати всі ресурси країни і звільнити Донбас від загарбників. Таку заяву зробив спікер українського парламенту Олександр Турчинов, слова якого наводять українські засоби масової інформації.

«Особисто мені не дуже віриться в те, що терористи мирним шляхом захочуть покинути територію України. Думаю, що вони стануть робити все для того, щоб продовжити агресію проти України і зірвати мирні переговори», – упевнений спікер Верховної Ради Олександр Турчинов.

Читайте також:  Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації на Донбасі домовилася про перемир'я

Крім цього Олександр Турчинов назвав присутність російської армії на сході України прямою військовою агресією. За словами Турчинова, вторгнення військ Російської Федерації не може мати будь-яких правових виправдань.

«При будь-якому форматі розвитку подій всі російські війська повинні вийти з території України. Також російська сторона повинна роззброїти терористичні угруповання», – упевнений спікер парламенту.

Читайте також:  Балуха засудили до 5 років позбавлення волі

 Український політик підкреслив, що українські силовики повинні зміцнити свої позиції і перегрупуватися. За його словами, потрібно докорінно змінити тактику, за якою проводиться звільнення Луганської та Донецької областей від російської армії.

«Уздовж державного кордону з Російською Федерацією потрібно створити рубежі активної оборони», – додав він.

На завершення Турчинов зазначив, що українська влада не збирається оголошувати захоплені райони на сході України окупованою територією.

Читайте також:  Порошенко зустрівся з Волкером

«Ми повинні не оголошувати щось, а звільняти свою землю. Для нас стоїть завдання – не перетворити конфлікт на сході України в заморожений», – підсумував спікер ВРУ.

Рекомендовані матеріали:

Коментувати