Ситуація на Південному Сході України

Генерал-лейтенант розповів про те, як він виходив з оточення в Іловайську

В Іловайську російських солдат було в чотири рази більше, ніж українських силовиків. З такою заявою в ефірі «5 каналу» виступив командувач Південним оперативним командуванням генерал – лейтенант Руслан Хомчак, який особисто пробув в оточенні під Іловайськом до 31 серпня.

За словами генерал – лейтенанта, перший вогневий контакт українських силовиків з російськими військовими був зафіксований 24 серпня.

«Російські військовослужбовці були повністю укомплектовані», – прокоментував ситуацію Руслан Хомчак.

Читайте також:  Спецдільниці на Донбасі готові до голосування

Як заявив генерал, 27 серпня українські силовики вирушили до російських військових на переговори.

«У нас був один поранений російський солдат, а також полонені. Пораненому бійцю ми надали допомогу. Російські військові на переговорах нам сказали: «Віддайте нам полонених і поранених, а ми за це вам допоможемо пройти коридор 18-20 кілометрів, щоб вам вдалося вивести свої війська без втрат». Ми обговорили час, і маршрути, а також те, що вони нас будуть супроводжувати, щоб не було ніяких конфліктів з терористами», – розповів про переговори з російськими солдатами український генерал – лейтенант Руслан Хомчак.

Читайте також:  Гримчак різко прокоментував видачу паспортів РФ жителями ОРДЛО

Через деякий час російські військовослужбовці поставили перед нами умови, за якими сили антитерористичної операції повинні були залишити в Іловайську військову техніку, а також українців змусили йти за іншим маршрутом однією колоною замість двох.

Генерал – лейтенант зазначив, що в керівництві антитерористичної операції прийняли рішення виходити з оточення відповідно до перших домовленостей.

Читайте також:  У Зеленського прокоментували можливість переговорів з "ДНР" та "ЛНР"

«Ми розраховували на те, що доведеться прийняти бій, єдине, чого ми не могли очікувати, так це те, що тут будуть підлі засідки, які супротивник побудував так, що це був просто розстріл», – зазначив генерал.

Нагадаємо, під Іловайськом відразу кілька загонів добровольчих батальйонів потрапили в оточення.

Читайте також:

Коментувати