Економіка

Фахівці: «Спалах лихоманки Ебола може привести до світової кризи»

Експерти з ВООЗ дійшли єдиної думки, що вірус лихоманки Ебола набагато небезпечніший й серйозніший, ніж вважалося раніше. Журнал Foreign Policy опублікував статтю про те, що може статися, якщо раптом лихоманка добереться до великих міст, і ці висновки звучать страхітливо.

В даний час у зв’язку з епідемією лихоманки Ебола по всьому світу в міжнародних аеропортах посилюють заходи безпеки і одним із засобів контролю є тепловізори, так як перша ознака небезпечного захворювання – висока температура. Втім, на думку експертів, визначити в натовпі заражену людину вкрай складно, а ще краще зробити так, щоб вони в термінали аеропортів взагалі не потрапляли.

Один з американських фахівців – Лорі Гаррет – попереджає, головне – не допустити, щоб вірус Ебола вибрався за межі вже існуючої зони зараження. "Попадання вірусу, скажімо, в Лагос, місто з населенням в 22 млн осіб – хаотичне, величезне, з високою щільністю населення – відразу ж приведе до міжнародної кризи. А якщо ще врахувати нігерійську громадянську війну, прийдешні вибори, терористів "Боко Харам" і страйк лікарів по всій країні, то виходить жахлива картина. Таке я навіть не могла уявити, коли допомагала голлівудським сценаристам", – вважає експерт.

Нагадаємо, смертність від лихоманки Ебола перевищує 50 відсотків.

Читайте також:

Коментувати