fbpx
Право

ВР схвалила закон про санкції

Народні депутати підтримали в другому читанні урядовий законопроект № 4453а «Про санкції». За відповідне рішення проголосували 244 нардепи. Законом визначено, що з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, її економічної самостійності, а також запобігання порушення або відновлення порушених прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави можуть застосовуватися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). Вони можуть застосовуватися з боку України щодо іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи, а також інших суб’єктів. Закон не стосуватиметься громадян України.

Читайте також:  Рада національної безпеки і оборони схвалила законопроект щодо вдосконалення відповідальності за недостовірне декларування

Як заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час обговорення даного законопроекту, у ньому врахували пропозиції комітетів про те, що указ президента України про введення санкцій буде затверджуватися Верховною Радою. За словами Арсенія Яценюка, уряд погодився вилучити з переліку санкцій обмеження і припинення надання послуг поштового зв’язку, заборону та обмеження теле-і радіотрансляції, обмеження або припинення діяльності ЗМІ та обмеження і припинення виробництва друкованих ЗМІ та іншої інформаційної продукції.

Читайте також: