Економіка

Білорусія пустить українські товари на свій ринок – П’ятницький

Керівництво Білорусі погодилося відновити доступ товарів українських виробників на свій ринок. Таку інформацію під час сьогоднішнього брифінгу оприлюднив Валерій П’ятницький, урядовий уповноважений з питань інтеграції України до ЄС. Слова П’ятницького передає агентство РБК – Україна.

Як зазначив чиновник, раніше були проведені відповідні консультації в Мінську. Після цього білоруська сторона визнала, що порушила договір про вільну торгівлю. Для того, щоб виправити ситуацію, білоруська влада внесла відповідні зміни до деяких постанов.

Читайте також:  Інвестиції в Новокостянтинівську шахту дозволять забезпечити ураном близько 28% атомної енергетики країни, - Степан Кубів

«Уряд Білорусії зробив певні кроки для того, щоб виправити ситуацію, що склалася, він вніс  певні зміни до відповідних постанов», – заявив Валерій П’ятницький.

У свою чергу, українська сторона прийняла рішення про те, що може піти назустріч колегам з Білорусії. Також в Україні можуть призупинити дію низки санкцій, які застосовуються щодо широкого переліку білоруських товарів. П’ятницький сказав, що таке зупинення діятиме лише в тому випадку, якщо білоруська сторона повною мірою розблокує всі поставки української продукції на свій ринок.

Читайте також:  "Нафтогаз" знижує ціну газу для споживачів в серпні на 5,1%

Також урядовий уповноважений пояснив, що торгові обмеження для Білорусії в Україну можуть відновити в будь-який момент.

«Ці заходи були прийняті таким чином, що вони будуть діяти до 2016 року, і в будь-який момент при скарзі українських виробників, про те, що умови, про які з Білорусією домовлялися, порушені, такі заходи будуть відновлені», – підсумував Валерій П’ятницький.

Читайте також:  Олександр Лукашенко приїде в Житомир на запрошення Володимира Зеленського

Раніше уповноважений повідомив, що Україна працює «в плюс», незалежно від торгових обмежень з Російською Федерацією.

Читайте також:

Коментувати